im. Mariana Rejewskiego

zs24biblioteka@op.pl

CODZIENNIE W BIBLIOTECE

Warsztaty radiowe

Najbardziej zaangażowani uczniowie w działalność Samorządu Uczniowskiego udali się do Akademickiego Radia Internetowego Megafon działającego przy Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę, zarówno teoretyczną
jak i praktyczną, na temat szeroko pojętej pracy dziennikarza radiowego
z uwzględnieniem różnych dziedzin, np. dziennikarz reporter (na czym polega praca w terenie, jak się do niej przygotować, jak działać pod presją czasu i wykorzystywać okazje, jak przeprowadzać wywiady), prezenter / dziennikarz muzyczny (prowadzenie programu radiowego, technika operowania głosem, mikrofon - przyjaciel czy wróg, audycja typu rejestrowanego oraz live, obsługa urządzeń technicznych, konfiguracja playlisty, dobre i złe nawyki w trakcie pracy przed mikrofonem, rodzaje programów radiowych), monter (umiejętność komputerowej obróbki dźwięku za pomocą programów do tego przystosowanych), dziennikarz newsowy (czym jest news, co go cechuje, jak go napisać, jak przedstawić, kiedy uaktualniać, sposoby na pracę pod presją czasu).
W trakcie zajęć uczestnicy poznali również podstawowe zasady profesjonalnej rozgłośni, oraz mieli okazję uczestnictwa w kolegium redakcyjnym. Dodatkowo zostały poruszone niezwykle istotne, w dobie globalizacji, kwestie techniczne
oraz prawne dotyczące ochrony praw autorskich.

Dzień Pluszowego Misia

W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia przygotowanego przez szkolną bibliotekę obejrzeliśmy przedstawienie kukiełkowe
pt. "Miś Uszatek i dzieci w lesie".
Bawiliśmy się z misiami i robiliśmy sobie z nimi zdjęcia.

Każde dziecko wykonało kolorowankę Misia Uszatka, a pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelnika.

Wyniki Konkursu "Urodzinowa pocztówka dla Tuwima"